mieszkanie

Skąd wiedzieć, że dobrze aranżujemy swoje mieszkanie?

Urządzanie własnego mieszkania wcale nie jest rzeczą prostą. Najczęściej też rzeczy, które sprawiają wrażenie najprostszych, sprawiają nam najwięcej kłopotu. W kwestii umeblowania naszego lokalu mieszkalnego często musimy brać pod uwagę wiele czynników zapominając, że tak naprawdę liczy się to, jak się będziemy w środku czuć i jak się będzie nam w nim zwyczajnie mieszkało. Wszystkie designerskie podpowiedzi oraz artykuły o urządzaniu wnętrz są jak najbardziej prawdziwe i pomocne, jednak zdecydowanie powinny raczej stanowić jedynie wskazówkę, a nie model postępowania.

Jakie wybierać kolory?

Przede wszystkim musimy wybierać takie kolory, w jakich zwykle czujemy się dobrze oraz bezpiecznie. Jeśli przykładowo hitem danego sezonu jest intensywny fiolet albo bordo, którego nie znosimy, to umieszczenie go na naszej ścianie będzie dla nas raczej torturą niż przyjemnością. Jeśli nie mamy wyrobionego zdania co do kolorów, jakie chcielibyśmy mieć na ścianach, zawsze pozostaje bezpieczna paleta beżu, brązów, delikatnych, pastelowych barw, szarości oraz róże i biel.

Czym się kierować podczas wybierania mebli do mieszkania?

Tutaj powinniśmy brać również pod uwagę kwestie praktyczne. Jeśli posiadamy mieszkanie o niewielkim metrażu, dobrze jest wybierać sprytne rozwiązania, dodające nam przestrzeni i chociaż wizualnie ją zwiększające. Co do stylów – tutaj również lepiej kierować się intuicją – jeśli coś nam się spodoba, zostawmy to, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że albo trafimy, albo stworzymy ciekawą odnogę jakiegoś nurtu.