Niewielka sypialnia? Podpowiadamy, jak ją wygodnie urządzić

Dla wielu osób posiadanie sypialni jest spełnieniem marzeń. Nie ma się więc co dziwić, że wielu z nas chce urządzić te pomieszczenie jak najlepiej. Nie jest to jednak łatwe, kiedy w grę wchodzi niewielki metraż. Jednak ograniczona przestrzeń wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z wymarzonego łóżka czy ograniczyć meble w sypialni. Wystarczy zastosować kilka prostych trików, by zyskać dodatkową przestrzeń i optycznie powiększyć sypialnie. Możemy być zaskoczeni jak niewiele trzeba, by osiągnąć zamierzony efekt.

 

Idealnie dopasowane łóżko – serce sypialni

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Sypialnia ma bowiem bardzo konkretne zadanie – stworzyć nam przestrzeń do relaksu. W niewielkich sypialniach ważne jest, by łóżko zostało dokładnie dopasowane. Może się nawet okazać, że będziemy musieli zamówić łóżko na wymiar. Jeśli ograniczają nas finanse, możemy zrezygnować z drogich łóżek i zakupić wypoczynek, który jest tańszą, ale równie wygodną alternatywą.

 

Meble do sypialni – mniej znaczy więcej

Wiele osób popełnia kardynalny błąd podczas urządzania niewielkiej sypialni – stara się na małej powierzchni umieścić jak najwięcej mebli. Efekt? Zupełna utrata praktycznego aspektu sypialni. Zamiast zastawiać i tak już niewielką przestrzeń, lepiej jest wykorzystać nowoczesne rozwiązania. Postawmy na toaletki w niewielkich rozmiarach, a zamiast szafy kupmy łóżko z dużymi komorami do przechowywania rzeczy. Świetnie sprawdzą się także półki wiszące.