Jak dobrze urządzić swój salon?

Jak dobrze urządzić swój salon?

Salon jest jednym z takich pomieszczeń w domu, gdzie zawsze coś się dzieje. Zazwyczaj to właśnie tam przyjmuje się gości oraz spędza czas wolny. Można również popracować lub pobawić się z dziećmi. Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych kroków, dzięki którym bez większych problemów będziesz w stanie samodzielnie urządzić sobie wymarzony salon.

Zapoznaj się z dostępną przestrzenią

To bardzo ważne, aby dokładnie przyjrzeć się temu co aktualnie masz. Otóż jeszcze na etapie wykończenia danego wnętrza można zauważyć, że ma ono swoje indywidualne cechy. Dlatego tez jeszcze we wczesnych etapach, zanim zaczniesz wybierać sobie farby na ściany czy wszelkie dodatki, określ dokładnie wymiary pokoju, zapoznaj się z układem okien i drzwi. Zwróć uwagę na to w jakim stopniu jest nasłonecznione pomieszczenie przeznaczone na pokój dzienny.

Namierz idealny styl dla siebie

Z racji, iż salon każdego domu poniekąd odzwierciedla charakter jego mieszkańców, to i Ty również powinieneś dopasować jego styl do własnych upodobań i wymagań. Tak więc w kwestii kolorystyki możesz np. wybrać ciemne, stonowane kolory, albo też postawić na pastelowe i przyjemne barwy. Radzimy ze swojej strony wybierać te jaśniejsze, szczególnie jeśli pomieszczenie jest słabiej doświetlone.

Inspiruj się innymi

W internecie jest masa różnych, ciekawych poradników, zdjęć oraz porad innych użytkowników. Nie warto się na to zamykać, bowiem z każdej aranżacji przedstawionej w sieci możesz wyciągnąć coś dla siebie. Warto więc przeglądać blogi oraz gazety w poszukiwaniu kolejnych ciekawych fotografii aranżacji i zbierać to w jednym miejscu, a potem powoli zabierać się za najważniejsze kwestie urządzania.

Najpierw wybieraj meble!

Zdecydowanie polecamy Ci zacząć od wyboru ładnych mebli, ponieważ to właśnie one nakreślą charakter salonu. Dobrze dobrane meble wypoczynkowe sprawią, że będzie Ci się tam naprawdę miło przebywało oraz ułatwi planowanie kolejnych działań. Prawda jest bowiem taka, że łatwiej Ci będzie dobrać kolor ścian do mebli, niż na odwrót. Nie zapominaj o tym.