Kilka inspiracji na urządzenie ładnego przedpokoju

Kilka inspiracji na urządzenie ładnego przedpokoju

Można śmiało powiedzieć, że przedpokój jest poniekąd wizytówką Twojego domu lub mieszkania. Warto byłoby więc zadbać o to, aby był on dobrze urządzony i budził pozytywne skojarzenia.

Przechowalnia rzeczy

Nie możesz zaprzeczyć, że to właśnie w przedpokoju każdy zostawia przeważnie buty, kurtki, czy parasole. Warto więc zadbać o to, aby było tam miejsce na tego typu rzeczy. Jednocześnie pamiętaj o tym, aby nie zagracić tego pomieszczenia, aby nie powstał efekt pewnego rodzaju przytłoczenia. Można w tym wypadku zastosować meble na wymiar, które teraz bez większych problemów można zamówić i kupić u wielu producentów. Szczególnie meble na wymiar są polecane w sytuacjach, kiedy zależy Ci na jak najlepszym wykorzystaniu całej powierzchni danego pomieszczenia.

Dobrym pomysłem będzie zastosowanie w przedpokoju szafy, która będzie mieć w sobie wieszaki, półki na buty czy inne schowki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować wieszak i dokupić szafkę na buty. Ta ostatnia powinna być koniecznie, gdyż dzięki temu nie zagracisz przedpokoju licznymi parami butów.

Długi korytarz i przedpokój

Bardzo ciekawie wygląda przedpokój połączony z długim korytarzem, który będzie prowadził do poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu. W tym wypadku należy również uwagę skierować na odpowiednie urządzenie korytarza. Ten ostatni element może sprawiać trudności szczególnie wtedy kiedy jest stosunkowo wąski. W przypadku szerokich korytarzy można w nich ustawić np. komodę na jakieś drobiazgi. Jeśli chodzi o wąskie korytarze, to należy skupiać się głównie na właściwym zaaranżowaniu ścian.