Jak urządzić sypialnię w stylu eklektycznym?

Jak urządzić sypialnię w stylu eklektycznym?

Nie da się zaprzeczyć, że łączenie różnych stylów i mebli jest naprawdę trudnym zadaniem, niemniej jednak, jeśli zechcesz się o tym trochę dowiedzieć i doczytać co nieco, to wtedy na pewno będziesz w stanie sobie poradzić. Chcemy przedstawić Ci styl eklektyczny, ponieważ daje on sporą dowolność w aranżacji wnętrza. Jedyne co musisz zrobić, to oczywiście dobrze spasować ze sobą wszystkie elementy, a to jest najtrudniejsza sztuka.

Czym jest styl eklektyczny?

Styl eklektyczny nie jest niczym innym, jak łączeniem różnych stylów. Najbardziej popularne i oryginalnie wyglądające aranżacje to takie, gdzie łączy się stare meble z nowymi. Zawsze jednak należy zachowywać odpowiedni umiar, bowiem bardzo łatwo jest przesadzić. Co Ci to daje? Przede wszystkim to, że swoje stare rzeczy, które masz, a nie chcesz wyrzucać, będziesz mógł połączyć z tymi, które będziesz kupował do nowego mieszkania. Oczywiście nie wszystkie meble i dodatki się będą sprawdzały, aczkolwiek to już samodzielnie będziesz musiał się przekonać.

Jak sobie poradzić z sypialnią?

Jeśli chodzi o sypialnię, to oczywiście na wstępie będziesz musiał zadbać o jak najlepsze łóżko, ściana za nim może być w bardzo głębokim kolorze. Tutaj również możesz łączyć meble do sypialni z innej epoki, z tym, które chciałbyś widzieć tam również teraz. Wprowadzanie stylu eklektycznego nie powinno wiązać się jednak z tym, że coś jest aktualnie modne. Chodzi tutaj o to, że jeśli masz sentyment do pewnych rzeczy, jakie są z Tobą od lat, to w odpowiedni sposób będziesz mógł je łączyć z nowymi meblami, nie tracąc przy tym na jakości pomieszczenia.

Najlepszy przepis na styl eklektyczny

Przykładowe aranżacje w stylu eklektycznym można bez większych problemów znaleźć w internecie, ponieważ użytkownicy dzielą się tam swoimi dokonaniami na tle projektowania tego typu wnętrz. Na styl eklektyczny nie ma bowiem jednego, idealnego przepisu. Jeśli jednak poznasz ogólne zasady projektowania takich pomieszczeń, to potem będzie Ci znacznie łatwiej zająć się tym w swoim domu.