sofa z funkcją spania

Systemy spania w meblach wypoczynkowych

Jeśli decydujemy się już na meble tapicerowane z funkcją spania, najczęściej wybieramy tutaj te, które są wyposażone w funkcje spania. Można to oczywiście zrozumieć, a to dlatego, że taki mebel jest znacznie bardziej funkcjonalny. Nie zapominajmy tutaj też i o tym, że często powierzchnia naszych mieszkań jest dość ograniczona, przez co do takiego wyboru jesteśmy zwyczajnie zmuszeni. Skoro tak przyjrzyjmy się najpopularniejszym systemom spania dostępnym w meblach tapicerowanych.

„Easy lift”

Takie rozwiązanie w owych meblach znajduje się zdecydowanie najczęściej. „Easy lift” polega bowiem na lekkim uniesieniu i wyciągnięciu części do spania. Dzięki ramie leżyska i siedziska, a także piankom powierzchnia po obu stronach po rozłożeniu jest równa, co nie wpływa znacząco na pogorszenie komfortu spania.

„Sedak”

Ten rodzaj systemu spania nazywany jest także belgijką. Sporą zaletą bez wątpienia jest tutaj fakt, że system taki rozkłada się bardzo szybko i prosto, a powierzchnia jest równa. System ten możemy porównać do tego znanego nam z łóżek polowych. Jest on bowiem wykonany na bazie konstrukcji stalowej przy wsparciu sprężyn czy listew.

Wózek

Sporą zaletą tej funkcji spania jest duża powierzchnia i gruba pianka gwarantująca wysoki komfort. Często sofy z tym rodzajem funkcji spania mają dodatkowo pojemnik na pościel, dzięki czemu są one jeszcze bardziej funkcjonalne.

Oczywiście nie są to wszystkie rodzaje wózków w meblach wypoczynkowych. Istnieje ich znacznie więcej, choć nie da się ukryć, że to właśnie te cieszą się dziś największą popularnością i w takich sofach i narożnikach występują zdecydowanie najczęściej. Wiodący producent mebli wypoczynkowych przedstawia na swoim kanale Youtube funkcje spania montowane w sofach i narożnikach i nie da się ukryć – stelaż belgijski króluje, mimo tego, że nie jest zbyt wygodny, to dla gości, na jedną, czy kilka nocy w zupełności wystarcza.

Nie da się zaprzeczyć, łóżko z porządnym materacem króluje ponad wszystkimi rozwiązaniami dedykowanymi dla salonu.

Zdjęcie zapożyczone ze strony: http://www.vieridivani.pl/katalog-mebli/meble-wypoczynkowe/komfortowy-zestaw-podnoszony-podlokietnik