Idealne lampy – czyli jak doświetlić pomieszczenia

Idealne lampy – czyli jak doświetlić pomieszczenia

Lampy są elementami, dzięki którym pomieszczenia mogą nabrać zupełnie nowego charakteru. Warto więc wiedzieć w jaki sposób je dobierać i zająć się dobrym doświetleniem swojego mieszkania. Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci dobrać ładne lampy.

Nie da się ukryć, że lampy są mocno niedoceniane przy projektowaniu wnętrz, a tymczasem to właśnie one mogą nadać bardzo ciekawą atmosferę w danym pomieszczeniu. Tym bardziej, że na rynku można znaleźć je w różnych rozmiarach, kształtach oraz skali. Zasada jest taka, że im aranżacja danego wnętrza jest prostsza i minimalistyczna, tym ważniejszy jest wybór dobrych lamp.

Nowoczesny styl lamp

W pomieszczeniach prostych jest też bardzo wielkie pole manewru jeśli chodzi o wybór lamp. W przypadku pomieszczeń, gdzie masz dużo okien, warto wstawić lampę, której abażur będzie zrobiony z piór. Z jednej strony tego typu rozwiązanie może zaskakiwać, ale z drugiej świetnie wygląda.

Z kolei w sypialni możesz nad łóżkiem zastosować lampy sufitowe, które będą dawały łagodne i dość miękkie światło. Ważne jest także, aby nie obawiać się grupowania lamp w jednym miejscu, bowiem to także pozwala na uzyskiwanie ciekawych efektów.

Ważne będzie to, aby wcześniej poddać analizie doświetlenie danego pomieszczenia i dopiero wtedy zacząć zastanawiać się nad dopasowaną lampą.

Może wybrać coś klasycznego?

Często istnieje ryzyko, że zbyt wyszukana lampa szybko nam się znudzi. Warto więc wybrać coś nowoczesnego, aczkolwiek takiego, co w pewien sposób jest już klasykiem. Na rynku nie brakuje takich i jeśli dobrze poszukasz, to możesz być pewien, że znajdziesz lampę, której nie ma nikt z Twoich znajomych i będzie się podobała wszystkim.